TOBBBİS

BARIŞ İÇİN SANAYİ (BİS) Hareketi; Görsel kimliklendirmesi ve iletişim danışmanlığı hizmetleri için Publicad’i seçti.

TEPAV’ın yürütücülüğünü yaptığı TOBB-BİS (Barış İçin Sanayi) girişimi kapsamında Filistin’de kurulacak organize sanayi bölgesi için mutabakat zaptı, 19 Kasım 2013 tarihinde imzalandı. Buna göre; TOBB’a bağlı TOBB-BİS A.Ş., Batı Şeria’daki Cenin kentinde organize sanayi bölgesi yapacak. Projenin en kısa sürede bitirilmesi ve 6 bin Filistinliye iş imkânı sağlaması planlanıyor.

Rifat Hisarcıklıoğlu:  “Artık dönüm noktasındayız”

Kudüs’te yapılan imza törenine Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, Ulusal Ekonomi Bakanı Cevat Naci, Maliye Bakanı Şükrü Bişara ile Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Şakir Özkan Torunlar ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı. Hisarcıklıoğlu, imza töreni öncesinde yaptığı konuşmada projede çok önemli bir engeli aştıklarını belirterek, “Artık dönüm noktasındayız, bu noktaya 8 sene evvel gelmeyi istiyordum. Burası bana özel bir şey öğretti: Bir Arap atasözü ‘Üzüm tane tane yenir’ der, bir Türk atasözü de ‘Güç olmasın da geç olsun’ der. Nihai olarak imzalanacak bu mutabakat metniyle kamulaştırma sorununu çözmüş olduk. Şimdi enerjimizi dünyanın en güzel sanayi bölgesi yapmak için uğraşacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından “sanayi bölgesinin kamulaştırma bedeli için gereken 10 milyon dolarlık paranın ödenmesine ilişkin mutabakat zaptı”, TOBB adına TOBB-BİS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şekeroğlu, Filistin adına ise Ulusal Ekonomi Bakanı Cevat Naci ile Maliye Bakanı Şükrü Bişara tarafından imzalandı. Törende TEPAV Direktörü Güven Sak da bulundu.

Publicad, bu önemli organizasyonda yer almaktan gurur duyarak çalışmalarına devam etmektektedir.

 

İletişim Çözümleri