UNFCCC COP

Köklerimizle Büyüyoruz!

Birleşmiş Milletler (BM) Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12. Taraflar Konferansı 195 ülkenin katılımıyla 12 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da başladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi 12.Taraflar Konferansı (COP12), Türkiye’de ilk kez gerçekleştiriliyor.

Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi’nin (UNCCD) en büyük karar organı olan konferans, 195 ülkeden Devlet başkanlarının, bakanların, parlamenterlerin, iş adamlarının, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ve delegasyonların katılımıyla gerçekleşiyor.

UNCCD COP12’de, çölleşme, arazi tahribatı ve kuraklık sorunlarına çözüm aranacak. BM’nin COP12’yle, çölleşme ve erozyonla mücadeleyi dünya gündeminde tutup, UNCCD’ nin uygulanabilmesi için ülkelerin gerekli çalışmayı yapmalarını teşvik edecek. Toplantı neticesinde Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünya ülkelerinde su ve gıda güvenliğini tehlikeye sokan arazi bozulmasının azaltılması ve bozulan arazilerin ıslahı için bağlayıcı kararlar alınması bekleniyor.

Ajansımız; ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen bu önemli etkinliğin var olan Amblem Logotype’ını “revize” ederek; görsel kimliklendirme ve saha alan uygulamalarıyla çalışmalarına başladı.

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü (ÇEM) için COP12 Taraflar Konferansında kullanacakları tüm tanıtım materyallerinin dışında, ulusal ve uluslararası etkinliklerinde kullanılacak tanıtım materyalleri de ajansımız tarafından hazırlanmıştır.

Marka Konumlandırma
Görsel Kimliklendirme
İletişim Tasarımı

COP12
#köklerimizlebüyüyoruz