TOBB 70. Yıl

‘Yetmiş Olmak Bize Yetmez’

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Yaşında.

TOBB, özel sektörün Türkiye’de mesleki üst kuruluşu ve yasal temsilcisidir.

81 il 160 ilçeye yayılmış 365 oda ve borsanın (Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsası) üst kuruluşudur.

TOBB, 70 yıllık yolculuğunun iletişim çalışmaları için ajansımız Publicad’i görevlendirdi.

İletişim ekibimiz;  ‘Yetmiş Olmak Bize Yetmez’ mottosunu belirledi.

Mottomuz çift anlamlı kullanımıyla, bu yolculuğun zaman ve hizmetlere sığmayacağını, yetmeyeceğini, ülkemizle birlikte gelişerek süreceğini, tüm iletişim araçlarıyla duyurdu.

Publicad, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 70. kuruluş yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasının da içinde yer aldığı özel bir film hazırladı.

140 saniyelik filmde TOBB’un Türk özel sektöründeki işlev ve hizmetleri 4 ana hikâyenin içine yedirildi. Sanayi 4.0, yapay zekâ, tarım, ihracat ve sanayi alanlarında TOBB’un düzenleyici ve kolaylaştırıcı rolü birer aile hikâyesiyle anlatılırken, TOBB ailenin bir üyesi gibi konumlandırıldı.

‘Cumhuriyete üretim ve hizmetle sahip çıkmak’ TOBB Yetmiş yıldır böyle yapıyor.

Cumhuriyete sahip çıkmanın, onu sonraki yüzyıllarda da yaşatmanın yolunun üretim ve hizmetle gerçekleşeceği; dünyaya örnek olan Kurtuluş Savaşı’nın, ekonomik savaşın kazanılarak yaşatılacağı, filmimizin temel mesajlarından biri olarak kurgulandı.

Filmimizde, kuruluş ilkelerinden biri olan ‘iktisat mücadelesinin kazanılması’nın olmazsa olmaz bir görev olduğu ve dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olma hedefinin altı çizildi (Yetmiş Olmak Bize Yetmez).

Ve filmimiz son olarak TOBB İkiz Kuleler ve Anıtkabir’in aynı ekranda yer almasıyla “Bu yolda yetmiş olmak bize yetmez” sloganı ve Atatürk’ün “Bugün en büyük bayramdır, kutlu olsun” sözleriyle sona erdi.

‘Yetmiş Olmak TOBB’a Yetmez’

Marka Konumlandırma
Görsel Kimliklendirme
İletişim Tasarımı