csgb

19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresinin iletişim çalışmaları için tasarladığımız ve tüm saha alan uygulamalarını, filmlerini gerçekleştirdiğimiz “Kongre Taşıyıcı Tipimiz” Güven Usta; İlkokul öğrencilerine İş Sağlığı ve Güvenliğini anlatacak, öğretecek.

2016 – 2017 Öğretim yılında, ilköğretim ders kitaplarının arka kapaklarında kullanılacak olan ve 30 farklı İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun ele alındığı projenin, üretimi için yaklaşık 20 kişilik uzman bir kadro dört aydan fazla bir zamanda çalışmış ve bu önemli proje hayat bulmuştur.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Tarafından “Ders Aracı Niteliği” onaylanan projemizin bir sonraki aşaması ilgili konulara yapılacak yeni konu başlıklarıyla 100’e yakın çizgi film üretmek ve 18 Milyona yakın öğrenciye izlettirmek.

T.C. Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün sahipliği ve koordinasyonuyla üretilen “Güvenle Büyü Türkiye” sloganıyla; yarının çalışanlarına bugünden güvenli çalışma ilkelerini öğreterek sağlıklı, verimli ve bilinci bir çalışan, işveren toplumu hazırlamak, projenin temel vaadi olarak belirlenmiş ve hayata geçirilmiştir.

“Güven Usta” ana karakter tasarımı Murat Çokal tarafından üretilen projede; iletişim danışmanlığı Mehmet Sobacı ve Aykut Kahvecioğlu; var olan eğitim müfredatına uygunluğu, eğitim dili, hedef kitle analizleri ve konuların kurgusu; Eğitim Teknoloğu Mete Özbaş tarafından denetlenmiş ve uygulanmıştır.

Güvenle Büyü Türkiye !

İlkokul ders kitapları kapak arkaları çizgi bantlar
19. Dünya iş sağlığı ve Güvenliği Kongresi Duyuru Filmleri

Diğer Haberler:

[touchcarousel id=’1′]
İletişim Çözümleri